To dziecko mogło żyć, ale rodzice popełnili straszny błąd

To szokujące, ale ci wykształceni i dobrze sytuowani ludzie ryzykowali życie swojego dziecka, słuchając rozkazów znachora...

Czytaj więcej...

Diler obsługiwał tylko bogatych

Cezary P. obsługiwał tylko najbogatszych. Płotki odsyłał. Interesował się tylko grubymi rybami ze świecznika – mówi nasze źródło. Według naszych informacji stałymi klientami Cezarego P. byli między innymi prezenterka TVN czy nagradzany na festiwalach filmowych aktor.

Czytaj więcej...

Biznesmen Marek F. został skazany przez sąd

Na rok więzienia w zawieszeniu skazał Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim biznesmena Marka F., oskarżonego w sprawie założenia podsłuchów w dwóch tamtejszych firmach. Sąd skazał też innego mężczyznę, któremu w tej sprawie postawiono zarzuty.

Czytaj więcej...

Mecenas Janusz Kaczmarek: „Ocena Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu przywraca wiarę w profesjonalizm tej instytucji”

Przypomnijmy, że Prokurator Michał Trybus, w piśmie do Bogumiła Pietruchy z 28. 09, poinformował o wszczęciu śledztwa i postępowania sprawdzającego.

Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy o komentarz mec. Janusza Kaczmarka z kancelarii adwokackiej Janusz Kaczmarek & Maciej Kaczmarek, reprezentującego w sprawach sądowych limanowskiego przewoźnika

Czytaj więcej...

Zepchnął dziecko z roweru i kopał po głowie, a 58-latka ugodził nożem. Jaka będzie kara?

Przed sądem ponownie odpowiada 33-latek z Elbląga, który na ulicy, bez żadnego powodu, brutalnie pobił 11-letniego Michała, a 58-letniego mężczyznę ugodził nożem. Prokuratura domaga się dla niego wyższej o pół roku kary od tej, którą zasądził sąd w pierwszym procesie. Pełnomocnikiem rodziców Michała jest Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy i minister spraw wewnętrznych i administracji

Czytaj więcej...

We wrześniu 2017r. na rynku prawniczym pojawiła się monografia "Bezpieczeństwo obywateli. Prawa człowieka

img1775

Zrównoważony rozwój" Monografia dotyczy dorobku całej współczesnej polskiej kryminologii z uwzględnieniem projektów badawczych Białostockiej Szkoły Kryminologii, której twórcą jest Profesor Emil W. Pływaczewski. Opisane w przedmiotowej pozycji polskie kierunki interdyscyplinarnych badań kryminologicznych nad bezpieczeństwem obywateli obejmują, również tematykę porwań dla okupu oraz poszukiwań osób zaginionych. W tym zakresie monografia obejmuje działalność, badania oraz efekty inicjatyw podejmowanych przez adwokata dr Janusz Kaczmarka.

Toporkiewicz „Pod Paragrafem” – Zakaz publikacji na temat MAXBUSA

Sąd Okręgowy w Krakowie, postanowił wydać zobowiązanie zakazu publikowania na portalu limanowa.in wszelkich informacji o mojej firmie i o mnie – informuje Bogumił Pietrucha.

Czytaj więcej...

Kat 11-letniego Michałka skazany! Dziś, 16 maja zapadł wyrok ws Piotra U., który w zeszłym roku na rogu ulic : Dąbka – Pionierska brutalnie pobił 11-letnie dziecko.

Piotr U. za pobicie 11-letniego chłopca oraz dźgnięcie nożem innego mężczyzny został w dniu dzisiejszym skazany na 5 lat pozbawienia wolności, wynik jest nieprawomocny.

Czytaj więcej...

Wolność dziennikarska obejmuje możliwość uciekania się do pewnej dawki przesady, a nawet prowokacji

Mecenas Kaczmarek: Za powódką stoją osoby, które powinny charakteryzować się „grubą skórą”

Przytaczamy kolejny fragment odpowiedzi na pozew wystosowany przez kancelarię wójta Bolesława Żabę przeciwko dziennikarzowi, traktujący o ochronie dóbr osobistych osoby publicznej.

Czytaj więcej...

Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem!

Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem! Przypomnijmy, 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

Czytaj więcej...

Za jego radą rodzice głodzili Magdę. Umarła. Koniec procesu znachora z Nowego Sącza

121213 Półroczna Magda z Brzeznej koło Nowego Sącza zmarła z powodu zaniedbania i niedożywienia. Rodzice dziewczynki "leczyli" ją u znachora Marka Haslika. W środę przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu zakończył się proces mężczyzny oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Magdy. Prawdopodobnie za tydzień usłyszy on wyrok.

Czytaj więcej...

Człowiek Roku 2016 - Mecenas Janusz Kaczmarek

121213 Wyróżnienie za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców

Mecenas Janusz Kaczmarek w uznaniu na polu praworządności został uhonorowany przez Redakcję ,,Wieści prosto z Gór” tytułem Człowieka Roku 2016.

Wyróżnienie przyznane zostało byłemu Prokuratorowi Krajowemu za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców. Działania podejmowane przez Pana Janusza Kaczmarka inicjują wiarę w skuteczność dochodzenia należnych mieszkańcom praw.


Czytaj więcej...

PORWANIA DLA OKUPU ZMORĄ LAT 90′

Może być taka sytuacja, w której osoba zaginiona jest jednocześnie osobą porwaną. Generalnie istotą porwania dla okupu jest to, że sprawca chce za osobę porwaną uzyskać pieniądze. Natomiast sfera związana z osobami zaginionymi to inna sfera przestępczości związanej z przestępczością zorganizowaną. Możemy mieć do czynienia z porwaniami dla pornobiznesu, handlem ludźmi, gdzie istotą jest niewolnicza praca. Trzeba także podkreślić że nie każde zaginięcie musi się wiązać z działaniem przestępczym. Czasem są to ucieczki z domu, zaburzenia świadomości osobowości danej osoby...

Czytaj więcej...

Decyzja Małopolskiego Kuratora Oświaty to policzek w twarz starosty Krzysztofa Fabera i jego ekipy

Małopolski Kurator Oświaty daje czytelny sygnał stop nadużyciom pracowników starostwa i postanawia orzec o wpisaniu Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Powiat Nowotarski.

Czytaj więcej...

Aleksander Makowski, słynny agent WSI, pozwał Macierewicza. Są nie odrzucił jego pozwu

Antoni Macierewicz został pozwany przez Aleksandra Makowskiego, słynnego agenta WSI, za słowa, że Makowski odpowiada za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie. Sąd uznał, że Makowski nie musiał wnosić o uchylenie immunitetu Macierewicza. Tym samym - wbrew żądaniom szefa MON - sąd odmówił odrzucenia pozwu Makowskiego.

Czytaj więcej...

Opinia Prawna mecenasa Kaczmarka w sprawie Akademickiego LO w Szczawnicy

Negatywna decyzja Starosty podważy zaufanie do władzy publicznej. Niektóre wymogi nie wynikają z żadnego przepisu prawa - mecenas Janusz Kaczmarek.

Udało nam się dotrzeć do dokumentów, które mecenas Janusz Kaczmarek sporządził dla dyrektor Akademickiego LO w Szczawnicy Izabeli Balińskiej. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z obszernymi fragmentami opinii prawnej dotyczącej zgłoszenia Liceum do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Powiat Nowotarski. Opinia Prawna sporządzona przez mecenasa, masakruje urzędników starostwa.

Czytaj więcej...

Materiał DNA ma pomóc odnaleźć 23 zaginionych z Pomorza

Powstał nowy projekt - GeNN, który ma pomóc odnaleźć osoby zaginione przy użyciu badania DNA. Na Pomorzu wytypowano wstępnie 23 rodziny zaginionych.

Czytaj więcej...

Ujawniamy skandal: Starostwo w Nowym Targu nie dokonało wpisu nowo powstałej szkoły - prawdopodobnie złamano przepisy i ustawę o oświacie?

Od samego początku zagorzałymi przeciwnikami powstania szkoły byli: Pani Radna Rady Miasta Szczawnicy oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/Dunajcem. Dziwi mnie jednak fakt , że osoby te są mieszkańcami Szczawnicy…
Rozmowa z dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy Izabelą Balińską.
Redakcja: Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Szczawnicy miało rozpocząć działalność jeszcze przed wakacjami. Dostajemy telefony od rodziców, którzy chcieli posłać swoje dzieci do nowej szkoły, której baner reklamowy znaleźli na naszym portalu, jednak okazuje się to jak na razie niemożliwe. Kieruję, więc pytanie bezpośrednio do Pani: dlaczego jeszcze nie ruszył nabór do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy?

Czytaj więcej...

Była prokurator w szpitalu. Trafiła tam tuż po przesłuchaniu

Była prokurator apelacyjna w Rzeszowie Anna H., której śledczy zarzucają m.in. korupcję, nie może według biegłych lekarzy uczestniczyć w czynnościach procesowych – powiedział dziennikarzom jej obrońca Janusz Kaczmarek. Dodał, że podejrzana nadal przebywa w szpitalu, gdzie trafiła w czwartek. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, prokuratorzy nie uznali opinii lekarzy i powołali kolejnych biegłych.

Czytaj więcej...

"Mecenas Janusz Kaczmarek: wójt Żaba wkracza w obszary, które do niego nie należą"

Cenzura polityczna: Czy wójt Żaba przejął imperium władztwa?

Państwo jako dziennikarze, macie prawo, a wręcz obowiązek informowania społeczeństwa o różnego rodzaju faktach, nieprawidłowościach, ale także o sferze życia publicznego, w tym politycznego - Janusz Kaczmarek - Prokurator Krajowy w latach 2005-2007, Minister spraw wewnętrznych i administracji w 2007 roku, obecnie adwokat w Gdyni i Warszawie.

Redakcja: Pełnomocnik wójta Bolesława Żaby skierował do nas pismo z żądaniem usunięcia wszystkich materiałów dotyczących i opisujących sytuację gminy Mszana Dolna oraz opozycjonistów, w tym Kazimierza Niżnika, zakazu publikacji i udostępniania łam opozycji. Według nas są to absurdalne żądania.
Czytaj więcej...

Jarosław Kaczyński do pokrzywdzonych ws. Amber Gold: "postulat powołania komisji jest słuszny"

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że zwróci się do Sejmu w sprawie powołania komisji śledczej w związku z aferą Amber Gold. Powołania takiej komisji chcieli też poszkodowani przez biznes Marcina P. Dotarliśmy do pisma z kwietnia 2016 roku, które podpisał Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Polityk zaznacza w nim, że postulat poszkodowanych w sprawie powołania komisji śledczej „jest słuszny”.
Czytaj więcej...

Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

Odbijanie budynków za pomocą granatów, zaspawanie wejścia do siedziby firmy, pobicie adwokatów. To nie film sensacyjny. Tak wygląda walka o spółkę. Po dwóch stronach barykady dwaj bracia. A za ich plecami czołowi krajowi prawnicy.
Czytaj więcej...

Włodarze Bieda i Zoń na tapecie u Kaczmarka.

Czy mecenas Janusz Kaczmarek pomoże przewoźnikom z Limanowej?

Właściciele firm przewozowych odwiedzili kancelarię Janusza Kaczmarka. Podczas spotkania, przewoźnicy opisali trudności, z którymi zmagają się od lat i opowiedzieli o łamaniu ich praw przez burmistrza Limanowej.

Po zapoznaniu się ze szczegółami, mecenas Kaczmarek nie ukrywał, że przejął się problemem przedsiębiorców.

W najbliższych dniach pracownicy kancelarii zajmą się dokładnym analizowaniem dostarczonych przez przewoźników pism i dokumentów. Wnikliwej analizie poddane zostały również nasze publikacje, szczególnie te, które znalazły się w wydaniach papierowych.

Czy dojdzie do współpracy?
Czytaj więcej...

Ruszył proces Amber Gold. Wcześniej był alarm bombowy w sądzie

Afera Amber Gold - dwójka oskarżonych, tysiące poszkodowanych. W poniedziałek rozpoczął się proces w sprawie Amber Gold, ale z opóźnieniem spowodowanym alarmem bombowym.

Drzwi sądu mają zostać otwarte o godzinie 11, więc wszystko wskazuje na to, że rozprawa nie zostanie wznowiona punktualnie. Oskarżeni w sprawie Amber Gold zostali tak jak wszyscy inni wyprowadzeni z budynku. Rzecznik sądu, Tomasz Adamski doprecyzował, że informacja o bombie trafiła najpierw do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a nie do Sądu Okręgowego.
Czytaj więcej...

Były minister spraw wewnętrznych i administracji obrońcą Kazimierza Niżnika
kaczmarek

kaczmarekMecenas Janusz Kaczmarek dołączył do obrońców Kazimierza Niżnika w sprawie o ubezwłasnowolnienie.
Janusz Kaczmarek - Prokurator Krajowy w latach 2005-2007, Minister spraw wewnętrznych i administracji w 2007 roku, obecnie adwokat w Gdyni i Warszawie.

Sprawa Kazimierza Niżnika od samego początku budzi skrajne emocje, pełno bowiem wokół niej niejasności. Być może skala karygodnych nadużyć, przede wszystkim ze strony policji w Mszanie Dolnej, ale także nie jasne działania i stanowisko prokuratury i biegłych sądowych połączyło Kazimierza Niżnika z byłym Prokuratorem Krajowym, renomowanym adwokatem Januszem Kaczmarkiem.

Redakcja będzie uważnie śledzić dalszy przebieg sprawy Kazimierza Niżnika.
Czytaj więcej...

Janusz Kaczmarek

Dr Janusz Kaczmarek - Zastępca Prokuratora Generalnego w latach 2000-2001, Prokurator Krajowy w latach 2005-2007 i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2007 roku, a także przedstawiciel Polski w Europejskiej Grupie G6 odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne w ramach Unii Europejskiej.
Czytaj więcej...

Dała ukochanemu intymne zdjęcia. To był duży błąd...

Mój chłopak ma moje nagie zdjęcia. Grozi, że mnie zniszczy - od takich wpisów fora internetowe wprost pękają w szwach. Widmo "pornograficznej zemsty" spędza sen z powiek tym, którzy żyją ze świadomością, że ich intymne zdjęcia znalazły się w niepowołanych rękach. Paraliżujący strach przed kompromitacją sprawia, że ofiary często stają się przedmiotem szantażu. Specjaliści zgodnie twierdzą, że skala problemu jest coraz większa. Czy jest sposób, by walczyć z "pornozemstą?
Czytaj więcej...